Od roku 2016 probíhá realizace projektu z Integrovaného regionálního operačního programu: Zámek Dobříš - Revitalizace zámecké oranžérie a Francouzského parku, který je spolufinancován Evropskou unií. Cílem projektu je celková revitalizace zámecké oranžérie a Francouzského parku, obnova iluzivní malby, restaurování soch, digitalizace památky. V roce 2020 byla úspěšně zkolaudována zámecká oranžérie a Francouzský park. V současné době se pracuje na obnově iluzivní malby na severní stěně oranžérie. Celkové ukončení projektu IROP je stanoveno na leden 2022.

Logo Colloredo Mannsfeld

ZÁMEK DOBŘÍŠ

Rokokový zámek s výraznou fasádou upoutá při příjezdu z Prahy do Dobříše každého návštěvníka. Současná podoba zámku pochází z let 1745 - 1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto vznikl šlechtický rod Colloredo - Mannsfeld, který zde pobýval až do roku 1942, kdy byl zámek vyvlastněn německou říší, a posléze roku 1945 konfiskován Československým státem a využíván jako Domov spisovatelů.Současným majitelem zámku je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska.


Testreveal

df gfdg dfg dfg dfg dfg dfg

×

Register now


I'm a small Introtext for the Register Module, I can be set in the Backend of the Joomla WS-Register Module.  or   Login
×